Keresés
 
   
 

THEALTER / Helyszínek

 

Helyszínek

Előadások helyszínei

nyomtatható verzió


Régi Zsinagóga

A klasszicista stílusú kiszsinagóga 1843-ban épült. 1977-ben vette meg az akkori városi tanács a használaton kívüli épületet az izraelita hitközségtôl – a Nemzeti Színház felújításának idejére a színházat szándékozták az épületben elhelyezni. Erre azonban nem került sor, az épületet méltatlan célra: raktározásra használták. 1992-ben az épület az önkormányzat tulajdonába került azzal a feltétellel, hogy vállalja a mûemléki jellegû felújítást 1994. december 31-i határidôvel. 1994-ben a teljes tönkremenetel elôtti utolsó pillanatban kezdôdött meg a tetôfelújítási munka, 1997-ben megújult a homlokzat, valamint visszakerült eredeti helyére a Hajnóczy utcai oromdísz.

A MASZK Egyesület 1992-ben fedezte fel az épületet, s a kezdetektôl fogva Befogadószínház, Kortárs Elôadómûvészeti Központ létrehozását választotta célul. Meggyôzôdésünk, hogy épített örökség és mûvelt kultúra nagy találkozása lehet a Régi Zsinagóga teljes felújítása, ahogyan életre keltése is az. Az elmúlt tizenhárom évben a MASZK rendszeresen megnyitotta hosszabb-rövidebb ideig az épületet a nagyközönség elôtt: önkéntes segítôk tartották rendben, néhány cég segítségével infrastruktúrával láttuk el. Mind a közönség, mind pedig a fellépôk a legnagyobb elismeréssel illették az épület adottságait. Az egykor szakrális hely falai nem felejtenek, s a szakrális mûvészetek otthonosan élnek ebben a térben. Figyelemre méltó, hogy az épület mint helyszín a város struktúrájába milyen természetességgel és gyorsan illeszkedett be. Mindeközben Szeged Megyei Jogú Város Közgyûlésének 2000 márciusi döntése nyomán a Régi Zsinagóga a Szegedi Ifjúsági Ház Kht. telephelye lett. A 2003-as döntés nyomán a THEALTER fesztivált, melynek legfontosabb helyszíne a Régi Zsinagóga, öt éven át jelentôs összeggel támogatja a városvezetés is. Mégis, mindannak ellenére, ami az elmúlt tizenhárom évben történt a Régi Zsinagógában, a teljes felújítás s az ALTERRA – Kortárs Elôadómûvészeti Központ megôrzése az épületben ma semmivel sem tûnik közelebbi célnak, mint 1992-ben. Reményeink szerint Magyarország uniós tagsága ezen a téren is új lehetôségeket jelenthet a jövôben számunkra.

Kapcsoló fellépések

1992

  • AIOWA: Harang
  • Alkalmi Színház JATE: Bernarda Alba háza
  • DO Színház: Performance
  • Dream Team: Daliniáda
  • JATE Egyetemi Studiószínház: Balgák kertje
  • Jay Scheib és Rebecca Miller (USA): The Seasonal
  • Közép-Európa Táncszínház: A vérnősző barom visszatér
  • PONT Színház: Boszorkányszombat
  • Stoka: Szentimentális utazás
  • 1993

  • Andaxínház (Budapest): Ketten-egyedül
  • Arvisura: W. Shakespeare: Szentiávánéji álom
  • Arvisura: Bornemisza Péter: Magyar Electra
  • Bán János: Barbro Lindgren: Kukacmatyi
  • Dream Team: A mese bűvöletében
  • 1994

  • AIOWA: Idemo u Boj
  • Andaxínház (Budapest): Áttűnések
  • Andreas Georgiu: koncert
  • Andreas Georgiu: koncert
  • DAH Színház: Zenit
  • Pont Műhely: Császármetszés
  • Szárnyak Színháza: A királynő üzenete
  • Zlatko Buric Telepatikus Nemzetközi Csoportja: Európai Halottaskönyv
  • 1995

  • Andaxínház (Budapest): A torta
  • Derevo (Oroszország-Németország): A női vonal keresése
  • Derevo (Oroszország-Németország): Meglepetés est
  • Dresch Mihály és Lajkó Félix: Közös koncert
  • Dresch Quartett: Koncert
  • Lajkó Félix & Royal Shadows: Koncert
  • Merlin: A félkegyelmű
  • Mozgó Ház Társulás: Jeanne d’Arc
  • STÚDIÓ "K" Színházi Alkotóközösség: Veszteglés amikor a látótávolság a kritikus szint alá csökken
  • Szárnyak Színháza: Régi szép idők/ Függőjátszma/ Sétatér/ Asztaltánc
  • 1996

  • Andaxínház (Budapest): Mélyvizek
  • Fesztiválmegnyitó
  • Mozgó Ház Társulás: Rómeó és Júlia
  • Pont Műhely: Galván
  • S. I. WITKIEWICZ: Hõbörgõ János Mátyás Károly
  • Wegajty Színház: Vincenz Történetei
  • Wegajty Színház: Geoffrey Chaucer: Canterbury mesék
  • 1997

  • Ache (Oroszország): A FEHÉR KABIN
  • Artus (Budapest): PORTRÉ C/VIII-IX.
  • Artus (Budapest): PORTRÉ C/VIII-IX.
  • Giuliana Urciuoli & Valentina de Piante: Átutazóban
  • Juhos István (HU) & Panja Fladerer (D): Csend ének
  • Juhos István (HU) & Panja Fladerer (D): Passomezzo
  • The Modern Theatre of Myth (USA): Oedipus
  • 1998

  • Atlantis Tánc-Színház: Spoon River-i holtak
  • Hattyú Gárda: Hófehérke
  • Metanoia Különítmény: Védett állatok
  • Metanoia Különítmény: Védett állatok
  • Metanoia Különítmény: Védett állatok
  • Picaro Mûvészeti Mûhely: Michael Moorcock: Harcikutya - avagy: lejárt a csodák ideje
  • Szituációk Színháza (Lengyelország): Dichotomos
  • Szőke Szabolcs és Társulata: Hólyagcirkusz
  • Tatjana Kabarova (Oroszország): Tükröződés
  • Teatr Novogo Fronta (Csehország): Ólomköd
  • 1999

  • Alekszej Merkusev: Páros - Páratlan
  • Gordiusi Comó: Szemzô Tibor - Forgács Péter: Örvény
  • Gordiusi Comó: Szemzô Tibor - Forgács Péter: Örvény
  • Hólyagcirkusz Társulat: Zene-Katasztrófa
  • Metanoia Különítmény: Védett állatok
  • Metanoia Különítmény: Védett állatok
  • Mozgó Ház Társulás: Cseresznyéskert
  • Picaro Mûvészeti Mûhely: Hollófernyiges
  • Utolsó Vonal (Budapest): ÉS, avagy egy forradalom hamis története a színház tükrében, vagy fordítva
  • 2000

  • Ache (Oroszország): Pihe és por
  • Andaxínház (Budapest): Táguló pupillák
  • Az Álló Idő Színháza (Szabadrabok): Zártkörű rendezvény
  • Halász Péter: Egy őrüt naplója avagy Az aknaszedő feljegyzései
  • Halász Péter: Egy őrüt naplója avagy Az aknaszedő feljegyzései
  • Nyári Mozi Színházi Közösség : Tomato, avagy a paradicsom
  • Szárnyak Színháza: Aisa
  • Teatr Novogo Fronta (Csehország): Ólomköd
  • 2001

  • Arteast Alapítvány: Alexanderplatz
  • Christine Quoiraud: Levegő
  • Gledalisce Glej (Szlovénia): Su és Sid - I did it my way
  • Közép-Európa Táncszínház: Ős K.
  • Oguri (Japán): Bevésődés
  • Picaro-Szkéné: A sehova kapuja
  • Picaro-Szkéné: Korház, Bakony
  • Seres Géza: Két világ határán
  • Teatr Academia (Lengyelország): Karma
  • Újvidéki Színház (Szerbia): Sziveri János: Szelidítések
  • 2002

  • Andaxínház (Budapest): Egyáltalán nem
  • Duna Táncműmely: Vendégszerető
  • Hólyagcirkusz Társulat: Kontrapunkt
  • Közép-Európa Táncszínház: Barbárok
  • Krétakör: Leonce és Léna
  • 2003

  • Ágens: Tenebrae
  • Artus (Budapest): Ízisz hét arca
  • Bozsik Yvette Társulat: Lakodalom
  • Civil Negyed Táncszínház: Kaspar
  • Hólyagcirkusz Társulat: Bohóc Biblia
  • Soltis Lajos Alternatív Színház: Örkény István: Tóték
  • Szárnyak Színháza: Verkli
  • Urbán András Társulata (Szerbia): Könyök kanyar
  • Zentai Színtársulat: Gyerekek
  • 2004

  • Ágens: Purcell piknolepszia
  • Fesztiválmegnyitó
  • Hólyagcirkusz Társulat: Szemétre a vénasszonnyal
  • Honvéd Kamaraszínház: Bozgorok
  • Komuna Otwock (Lengyelország): Perechodnik/Bauman
  • Mitsoura: Koncert
  • Opera In/Vita - Companie Dell' Arte: Négyhangú opera
  • SZASZSZ Díjkiosztó
  • Újvidéki Színház (Szerbia): Via Italia
  • 2005

  • BlackSkyWhite (Oroszország): Triada
  • Hólyagcirkusz Társulat: Csődcsicsergő - Művésznő a csúcsponton
  • Ivo Dimcsev (Bulgária): Lili Handel - vér, költészet és zene a fehér kokott budoárjából
  • Kosztolányi Dezső Színház (Szerbia): Beckett: Godot-ra várva
  • LA Dance Company: Olyan mint a Szűzmária, csak a feje lecsavarható / 6913
  • Oleg Zsukovszkij (Oroszország): Kisegítő iskola
  • SZASZSZ díjkiosztó
  • Urbán András Társulata (Szerbia): A lány, aki ugatott a Holdra. Sylvia Plath naplóit olvasva
  • Urbán András Társulata (Szerbia): 0,1 mg
  • 2006

  • Derevo (Oroszország-Németország): Ketzal
  • Fesztiválmegnyitó
  • Jack and Joe Theatre (Olaszország): Az iroda
  • Kövér Béla Bábszínház: Szaszuni Dávid históriája
  • Kövér Béla Bábszínház: Szaszuni Dávid históriája
  • Urbán András Társulata (Szerbia): Drakula - a pillanat fényei
  • Urbán András Társulata (Szerbia): Drakula - a pillanat fényei
  • Vol Plané (Franciaország): Van valami nagyon kielégítő a modern világban
  • 2007

  • ACUD Színház (Németország): Az interjú – Visszhangok
  • ACUD Színház (Németország): A megbeszélés
  • ACUD Színház (Németország): A megbeszélés
  • Barboncás Társulat (Szeged): Álom-kép-tár
  • Döbrei Dénes–Varga Henrietta: 5kettőnek
  • Erre Que Erre (Spanyolország): Lehulló üveg
  • Urbán András Társulata (Szerbia): Pilinszky János: Urbi et Orbi
  • Urbán András Társulata (Szerbia): Brecht - The Hardcore Machine
  • 2008

  • Aradi Kamaraszínház (Románia) - Szegedi Hetek Csoportja: Alina Nelega: Rudolf Hess tízparancsolata
  • Bozsik Yvette Társulat: Lélektánc
  • Compagnie József Trefeli: Ooorfeusz
  • Compagnie József Trefeli: Ooorfeusz
  • Fesztiválmegnyitó: megnyitó
  • Fesztiválzáró és esszépályázat díjkiosztó
  • Urbán András Társulata (Szerbia): Turbo Paradiso
  • 2009

  • Ágens Társulat (Budapest): Ira (düh)
  • Compagnie Alise (Franciaország): Soror
  • Ivo Dimcsev (Bulgária): Néhány kedvenc
  • Kobez - Center Memoire du Corps - Nyári Mozi : Der Daphnisz - Döbrei Dénes: Ékezet (Accent aigu)
  • KultúrPont partnerkereső : Informális pályázati partnerkereső találkozó
  • Menszátor Héresz Attila: Hamlet-illúziók
  • Nagy József Regionális Kreatív Műhely (Szerbia): Sho-bo-gen-zo
  • Szalóki Ági: Cipity Lőrinc
  • Urbán András Társulata (Szerbia): Idegen – reflexiók
  • 2010

  • Andaxínház (Budapest): Nincs mitől félni
  • Aradi Kamaraszínház (Románia) – Pécsi Harmadik Színház: Matei Visniec: Lovak az ablakban
  • Bicskei Zsuzsanna (Románia): Abzu – Mélység s aki ott csak hal
  • Bozsik Yvette Társulat: Újravágva
  • Döbrei Dénes (Franciaország) – Lajkó Félix (Szerbia): Bőrkert (Jardin du peau) – Tolnai lexikon D-től L-ig zenére és táncra
  • Élőkép Társulat - Harmadik Hang Háza (Budapest): (F)eltűnések - avagy egy-két sztereotípia a múltból
  • Fészek Színház (Gárdony) - Cziczó Attila: FÉM
  • Fesztiválmegnyitó: 20 év, 20 THEALTER
  • GoBe Társulat (Budapest): Tolnai Tánclexikon - Az eszéki zsiráf
  • Kosztolányi Dezső Színház – Urbán András Társulata (Szerbia) – Tolnai Ottó: A kisinyovi rózsa – avagy Manhattan
  • Moncsicsi Tanulmányi Kör (Budapest): Vannak tervei?
  • Szakonyi Györk: Marginális
  • Tolnai Jelen Kor: „Ha mi lennénk Kosztolányi” - a Jelenkor folyóirat köszönti a hetvenéves Tolnai Ottót
  • 2011

  • Aradi Kamaraszínház (Románia) – Andaxínház (Budapest): Rejtőzködők – Utolsó tangó Párizsban
  • Aradi Kamaraszínház (Románia) - MASZK Egyesület (Szeged): Heiner Müller: Kvartett
  • Bárka Színház: Háy János: Nehéz
  • Bitef Teatar (Szerbia) & Grad Teatar (Montenegro): Othello
  • Csuja Imre: Babits Mihály: Jónás könyve
  • Fesztiválmegnyitó: THEALTER U21
  • Fesztiválmegnyitó: THEALTER U21 plusz
  • FÜGE / MŰHELY Alapítvány produkció: Forget it! / Felejtsd el!
  • GoBe Társulat (Budapest): VaDULva – generációs táncerotika
  • Hólyagcirkusz Társulat: Kulterer
  • Kaposvári Egyetem Művészeti Kar III. évfolyam: Sziszüphosz
  • Kaposvári Egyetem Művészeti Kar V. évfolyam: Füst a szemben
  • Kosztolányi Dezső Színház (Szerbia): Éljen a szerelem!
  • Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Akadémiai Műhelye (Románia): Nóra Reloaded
  • Neptun Brigád-Manna Produkció (Budapest): A magyar Belmondó
  • PanoDráma (Budapest): Szóról szóra - az első verbatim színházi előadás Magyarországon
  • Pintér Béla és Társulata (Budapest): A soha vissza nem térő
  • Szegedi Focus Műhely: Good Bye, Sweet Naivety!
  • Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház (Románia): Gianina Cărbunariu: Mady-baby
  • Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház (Románia): Gianina Cărbunariu: Mady-baby
  • Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház (Románia): Gianina Cărbunariu: mady-baby
  • Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház (Románia): Gianina Cărbunariu: mady-baby
  • Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház (Románia): Gianina Cărbunariu: mady-baby
  • Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház (Románia): Gianina Cărbunariu: Mady-baby
  • Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház (Románia): Gianina Cărbunariu: mady-baby
  • Urbán András Társulata (Szerbia): Béres Márta One Girl Show
  • Závada Pál Péter: zenés-színházas-irodalmi egyestés kaland
  • 2012

  • Aradi Kamaraszínház (Románia): Rodrigo Garcia: Ronald, a McDonald's bohóc
  • Bitef Teatar (Szerbia) & Grad Teatar (Montenegro): Isteni színjáték
  • Duda Éva Társulat (Budapest): Stop ’n’ Go
  • Fesztiválmegnyitó: Zenés hangulatkeltés
  • Hóbort Társulat (Szentes): Csontbrigád
  • Horváth Mihály Gimnázium 10.D (Szentes): Családi pótlék
  • Horváth Mihály Gimnázium 11.D (Szentes): Igazi hősök
  • Horváth Mihály Gimnázium 12.D (Szentes): A halálra táncoltatott leány
  • Ivo Dimcsev (Bulgária): I-On
  • Kaposvári Egyetem Művészeti Kar IV. évfolyam: Téli utazás
  • Kaposvári Egyetem Művészeti Kar IV. évfolyam: Téli utazás
  • KoMa Társulat (Budapest): William Shakespeare: Athéni Timon
  • Kosztolányi Dezső Színház (Szabadka)-MASZK Egyesület (Szeged): Pass-port Subotica/Szabadka
  • Kosztolányi Dezső Színház (Szabadka)-MASZK Egyesület (Szeged): Pass-port Segedin/Szeged
  • Kosztolányi Dezső Színház (Szabadka)-MASZK Egyesület (Szeged): Pass-port Subotica/Szabadka
  • Picaro Társulat (Budapest): Az utolsó Csárdáskirálynő
  • Réti Anna (Budapest): Vis-a-vis
  • Tanya Kabarova (Oroszország/Olaszország) és Yael Karavan (Izrael/Anglia): Alvajárók és a hét főbűn
  • Trainingspot Társulat (Budapest): Hangállam
  • 2013

  • Aradi Kamaraszínház - MASZK Egyesület - Békéscsabai Jókai Színház: Theo Herghelegiu: Tündéri - minimál-szürreál musical
  • Csáki Judit: Alföldi színháza - Öt nemzeti év: könyvbemutató
  • Dimitri Színházi Iskola (Svájc): Raúl „Nene” Vargas Torres (Kolumbia): Én vagyok te
  • Fehér Ferenc (Budapest): Running
  • Formanek-Ilyés-Pignitzky (Budapest): Book of the Dead / Halottaskönyv
  • Formanek-Ilyés-Pignitzky (Budapest): Book of the Dead / Halottaskönyv
  • Forte Társulat - Szkéné Színház (Budapest): Agota Kristof: A nagy füzet
  • Forte Társulat - Szkéné Színház (Budapest): Agota Kristof: A nagy füzet
  • Geltz Péter-Harsányi Attila: A mindenség elmélete
  • Havas Judit estje: Földes Mária: A séta - emlékek a gyerekkorból és a Holocaust idejéből
  • Kaposvári Egyetem Művészeti Kar II. évfolyam: Jeles András: A nap már lement
  • Kaposvári Egyetem Művészeti Kar IV. évfolyam: Moliére: Tartuffe
  • Kari Györgyi-Vati Tamás-Szokolay Dongó Balázs (Budapest): Parti Nagy Lajos: Fülkefor és vidéke. Magyar mesék
  • Kosztolányi Dezső Színház (Szerbia): Az ember komédiája
  • Lakmusz Csoport – Divadlo Unlimited (Csehország): White Coffee
  • Metanoia Artopédia (Szeged): Mutatványosok az Alkimisták utcájában - meditációs objektum a „kartonvarrónő” címszó alatt
  • Metanoia Artopédia (Szeged): Mutatványosok az Alkimisták utcájában - meditációs objektum a „kartonvarrónő” címszó alatt
  • M Stúdió (Románia): Kampf
  • Radikális Szabadidő Színház: Weiner Sennyey Tibor: Szapphó
  • Rájátszás – Felébredt egy ember: Kollár-Klemencz László, Grecsó Krisztián és Erdős Virág estje
  • Via Negativa (Szlovénia): Balkán kapcsolat – három előadás a Via Nova sorozatból
  • 2014

  • Amargant Színházi Műhely: Völgyvándor
  • Aradi Kamaraszinház (Románia) – MASZK Egyesület (Szeged) – Bakelit Multi Art Center (Budapest): sex, drugs, gods & rock ’n’ roll
  • Berger Gyula (HU) & Roos van Berkel (NL): Your body – My landscape
  • Boca Loca Lab (Csehország): Tika tika politika
  • Clipa Theater (Izrael) - Teatr Novogo Fronta (Csehország): Fegyvertelen erőkkel
  • Fehér Ferenc (Budapest): MORGAN és FREEMAN
  • Forte Társulat - Színház- és Filmművészeti Egyetem: A mi utcánk
  • Forte Társulat - Szkéné Színház (Budapest): Helen Edmundson: Irtás
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • Homo Ludens Project - MASZK Egyesület (Szeged): CAR-MEN
  • k2 Színház (Budapest): Yorick visszatér
  • k2 Színház (Budapest): Mielőtt az éj leszáll!
  • Kelemen László Szakközépiskola és Színitanoda: Antigoné és a többiek
  • Kosztolányi Dezső Színház (Szerbia): Antigoné/Iszméné - a morális relativizmus tragédiája
  • Manna Produkció - Zsámbéki Színházi Bázis: Shakespeare: III. Richárd
  • Mennyekbe vágtató prolibusz: Fekete Ernő Weöres Sándor verseit mondja
  • MKB Társulat (Szentes): Az úrinő
  • Niv Sheinfeld és Oren Laor (Izrael): Kétszobás lakás
  • Nylon Group (Budapest): Burok
  • Orlai Produkciós Iroda (Budapest): A csemegepultos naplója
  • THEALTER Tea for Two workshopok: Bemutató - tréningvezetők: Gemza Péter-Mészáros Tibor és Horváth Csaba
  • THEALTER Tea for Two workshopok: Bemutató - tréningvezető: Urbán András
  • Tünet Együttes (Budapest): Apropó – két darab egy este
  • Váróterem Projekt (Románia): Advertego
  • Via Negativa (Szlovénia): MandićGép
  • 2015

  • ADY-ÁK Színpad (Debrecen): Mrożek: Nyílt tengeren
  • Anyaszínház (Budapest)-Zsámbéki Színházi Bázis-MASZK Egyesület (Szeged): Michel de Ghelderode: Escurial
  • Bartha Boróka-Szép András-Béres László (Románia): Lola Blau
  • Bob és Bobék Orchestra (Budapest): WEÖR-ESt - köszöntés a harmadik évezredből // vers-koncert
  • Forte Társulat-Szkéné Színház (Budapest): Bűn és bűnhődés
  • Fülöp László (Budapest): „there’s an elephant in every room”
  • Gergye Krisztián Társulata-Kultúrbrigád-Átrium Film-Színház (Budapest): Merénylet - De Sade úr betanításában
  • Horváth Mihály Gimnázium (Szentes): Atlantisz bár / Arany-metszés / Fuharosok
  • k2 Színház-Stúdió K (Budapest): Bakfitty
  • Kaposvári Egyetem Művészeti Kar: Borbély Szilárd: Akár Akárki
  • KIMI – Rokka (Budapest): Így szerettük Őket!
  • Lander Patrick-Jonas Lopes (Portugália): Tojáshéjak
  • Manna Produkció (Budapest)-MASZK Egyesület (Szeged): projekt_LULU*
  • Manna Produkció (Budapest)-Zsámbéki Színházi Bázis: Mark Ravenhill: Állampolgári ismeretek
  • Molnár Csaba (Budapest): Dekameron
  • Niv Sheinfeld and Oren Laor Dance Projects (Izrael): Bolondok hajója
  • Rózsavölgyi Szalon (Budapest): Jerome Kilty: Tisztelt Hazudozó!
  • Szkéné Színház (Budapest)-Zsámbéki Színházi Bázis-MASZK Egyesület (Szeged): KOHLHAAS
  • Takarmánybázis (Budapest): Kőfaltorta
  • Tea for Two tréningek: Amphitryon Reloaded – tréningbemutató (vezetők: Benkó Bence-Fábián Péter és Hegymegi Máté)
  • Tea for Two tréningek: Amphitryon Reloaded – tréningbemutató (vezető: Urbán András)
  • Trojka Színházi Társulás (Budapest)-MASZK Egyesület (Szeged): Cleansed
  • Via Negativa (Szlovénia): Manipulációk
  • 2016

  • 42. Színház (Budapest): Összkomfort
  • Bertolt Brecht: Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése
  • Bethlen Téri Színház - Manna Produkció - Tünet Együttes (Budapest): Mary és Max
  • Dumaszínház - Füge Produkció (Budapest): Elhanyagolt férfiszépségek
  • Groundfloor Group (Románia): Parallel
  • Gulyás Anna (Budapest): Makrancos
  • k2 Színház (Budapest): Közöny!
  • Katona József Színház-Füge-Orlai Produkció (Budapest)-MASZK Egyesület (Szeged): Egy őrült naplója
  • Katona József Színház-Füge-Orlai Produkció (Budapest)-MASZK Egyesület (Szeged): Egy őrült naplója
  • Manna Produkció-Bethlen Téri Színház: Peter Handke: Az aranjuezi szép napok
  • Manna Produkció (Budapest): Jens Raschke: Alszanak a halak?
  • Stereo Akt (Budapest): Etikett avagy A tökéletes ember
  • Stúdió K Színház (Budapest): W.S. Othello – néger mór
  • Tea for Two tréningek: Ahogy tetszik?! - Shakespeare Reloaded - tréningbemutató (vezetők: Zsótér Sándor, Soós Attila)
  • Trojka Színházi Társulás (Budapest)-MASZK Egyesület (Szeged): Orlando
  • Tünet Együttes (Budapest): Sóvirág - avagy a létezés eufóriája
  • 2017

  • a KAMASZK bemutatja: És Willi És Vihar
  • András Lóránt Társulat (Románia): Femme
  • Aradi Kamaraszinház (Románia) – MASZK Egyesület (Szeged) – Bakelit Multi Art Center (Budapest): sex, drugs, gods & rock ’n’ roll - „radikális stand up tragedy”
  • Babeș-Bolyai Tudományegyetem Színház és Televízió Kar, III. évfolyam (Románia): Egy nő - fizikai színházi előadás Esterházy Péter Egy nő című regénye alapján
  • Caroline Harding: Nővérek
  • DART: Descend - két tánc egy este
  • Dumaszínház - Füge Produkció (Budapest): Elhanyagolt férfiszépségek
  • Füge Produkció (Budapest): Napraforgó
  • Független Színművészetért Alapítvány-Manna Produkció: Csokonai Vitéz Mihály: Karnyóné - bohózat úszósapkában
  • Kaposvári Egyetem Rippl-Rónai Művészeti Kar Színházi Intézet, IV. évfolyam: Shakespeare: Rómeó és Júlia
  • Mentőcsónak Egység - Füge Produkció (Budapest): Újvilág
  • Mentőcsónak Egység Manőver alkotócsoport (Budapest): A néma tartomány
  • Molnár Csaba – MU Színház – SÍN (Budapest): CMMN SNS PRJCT
  • Nézőművészeti Kft. (Budapest): Testvérest
  • Nézőművészeti Kft.-Manna Produkció (Budapest): Soha, senkinek
  • Orlai Produkciós Iroda - Füge Produkció (Budapest): Leszámolás velem
  • Színház és Filmművészeti Egyetem (Budapest): Túlóra
  • SzínMűHely Produkció (Budapest) – MASZK Egyesület (Szeged): Ivan Viripajev: Oxigén
  • Utolsó Vonal (Budapest): Tiszta vicc
  • 2018

  • Horváth Mihály Gimnázium 11.D (Szentes): Na most akkor
  • k2 Színház (Budapest): Antigoné - Egy Kreónokon átívelő történet
  • Kaposvári Egyetem Művészeti Kar II. évfolyam: Mengele törpéi
  • Kaposvári Egyetem Művészeti Kar IV. évfolyam: Székely János: Caligula helytartója - Dráma három képben, epilógussal
  • Manna Produkció (Budapest): Radioaktív - monodráma Marie Curie élete alapján
  • Örkény Színház (Budapest): Diggerdrájver

  • a lap tetejére
     

    2018 THEALTER

    Impresszum    Oldaltérkép    Adatvédelmi elveink   Bejelentkezés   Regisztráció